РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ: Над 20.000 починати во Бразил


Во понеделникот јапонскиот премиер Жинзо Абе, соопшти дека Владата ја укинува вонредната состојба во деловите на земјата каде што ја имаше, вклучувајќи го и ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела СЗО предупреди дека Јужна Америка стана новиот епицентар на инфекција со коронавирус. Покрај сиромаштијата, проблем во борбата против Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични

По укинувањето на првиот дел од мерките, во некои земји во Европа се појавија нови кластери на коронавирус. Ова доведе до враќање на некои мерки во некои ...
| | веќе видена | слични

Светската сила има најмногу жртви од ковид-19 во светот, а нејзините речиси 1,7 милион потврдени случаи се околу 30 отсто од светските инфекции Бројот на жртви ...
| | веќе видена | слични

Италија објави дека во претходните 24 часа биле регистрирани уште 593 лица заразени со коронавирус, девет повеќе од претходниот ден. Властите вечерва објавија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 437 | | | веќе видена

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 348 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 197 | | | веќе видена

Спасовски повикува на избори на 5 јули, во денови кога броиме и над 50 заразени, тоа значи дека тие се виновни за секој нов случај, реагира ВМРО-ДПМНЕ, откако ...
сите 366 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ: Над 20.000 починати во Бразил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: