(ВИДЕО) ХАОС ВО СЕВЕРНА ГРЦИЈА: Силно невреме улиците ги претвори во реки


3 копии

Силно невреме ја зафати Грција. Во северниот дел на земјата улиците личат на реки, a многу домаќинства се без струја. Зафатени со невремето се Халкидики, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грмежи, проследени со град и силен ветер ја зафати Северна Хрватска. Најпогоден е градот Вараждин, каде крупни зрна град ги изненади жителите. Невремето се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ширум северна Грција улиците се претвориле во реко после обилните врнежи. Посебно на удар биле Халкидики, Солун, Килкис, Серес и Ксанти. Пожарникарите спасиле ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме го погоди ноќеска северниот дел на Грција, а голем број на домаќинства останале без струја. Посебно на удар на бурата се нашле Халкидики, Солун, ...
| | веќе видена | слични

Вчерашното невреме направи вистински пустош во регионот, уништени куќи, автомобили, посеви. Град каков што не паметат ни најстарите мештани во српското село ...
| | веќе видена | слични

Град каков што не паметат ни најстарите мештани во српското село Долац целосно ги уништи пластениците, овоштарниците, насадите со малини, пченка и компир, ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме проследено со дожд и град денес напладне погодило делови од Србија. На посевите е направена голема штета, но и на возила. Најпогодени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 925 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 280 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 169 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена

Две текстилни работнички од иста конфекција во Штип се позитивни на корона вирусот. Конфекцијата има 100-ина вработени. Епидемиолозите од вчера го утврдуваат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ХАОС ВО СЕВЕРНА ГРЦИЈА: Силно невреме улиците ги претвори во реки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: