Северна Македонија: „Брзи избори“ - вели власта, „не прифаќаме ултиматуми“ – возвраќа опозицијата


СДСМ и ВМРО ДПМНЕ на различни страни за изборите СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се уште далеку од можен компромис за датумот на парламентарните избори. Мицкоски денеска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со своето неодговорно и несериозно однесување за време на кризата со коронавирусот, Наќе Чулев го загрози јавното здравје и денес сите ги чувствуваме ...
| | веќе видена | слични

Симултана акција на портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска и министерот Венко Филипче, кои координирано удрија во кудење на министерот за внатрешни работи Наќе ...
| | веќе видена | слични

Што се случува во Македонија со пандемијата на Ковид-19? Ова е првото прашање што секој ќе си го постави откако официјалните власти објавија дека коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Наместо да се стави во функција на почитување на мерките од страна на граѓаните и санкционирање на прекршувањата,  на Чулев поважно му беше да го одбрани ...
| | веќе видена | слични

Советот за безбедност утре напладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба. Утре истекува рокот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот за безбедност в сабота на пладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба. Сабота е последниот ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев покажа дека нему единствено му е важно како да го одбрани својот шеф, Христијан Мицкоски. Наместо да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По објавата на фотографиите од скопски кафеани каде наместо почитување на препораките, се правеле забави без одржување дистанца, без маски и со групирање, ...
сите 282 | | | веќе видена

Информациите кои што ги добиваме од терен од колегите од здравствените работници за непочитувањето на мерките беа индикатор да направиме контроли во текот на ...
сите 282 | | | веќе видена

Веќе нема никакви дилеми дека опозицијата е прислушувана од страна на безбедносните институции. Две години по почетокот на реформите во безбедносниот систем не ...
сите 155 | | | веќе видена

Обезбедуваме директна помош за граѓаните, домашна платежна картичка и ваучери до 150 евра и ваучери за обуки и тренинзи за млади до 29 години, изјави на ...
сите 110 | | | веќе видена

Едниот трансплантиран бубрег кој го донираше семеството на починатата Емилија Динева не профункционирал и морал да биде изваден, потврдиД-р Сашо Дохчев, ...
сите 97 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Македонија: „Брзи избори“ - вели власта, „не прифаќаме ултиматуми“ – возвраќа опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: