Македонскиот репрезентативец Филип Талески се согласи на едногодишна соработка со актуелниот европски првак Вардар. Талески како слободен играч го засилува ...
| | веќе видена | слични

Робин Кантегрел заедно со Борко Ристовски и Марко Кизиќ ќе бидат задолжени за голот на Вардар во новата сезоната. Францускиот чувар на мрежата во таборот на ...
| | веќе видена | слични

Како што и се најавува, од следната сезона 2020/2021 Робин Кантегрел треба да ги брани боите на Вардар. Овој француски голман во составот на „црвено-црните“ ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако пред две недели супер-активен беше Еурофарм Пелистер, сега ред е на Вардар. Секојдневно „црвено-црните“ преговараат и реализираат трансфери како би биле ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески по три години минати во Германија носејќи ги дресовите на Рајн-Некар Левен и Балинген се враќа дома и тоа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 659 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Талески во Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: