Згиолемен бројот на боелдувањата од медицинскиот персонал во велешката Општа болница


Општата болница во Велес регистрира зголемен број на барања за боледување од страна на медицинскиот персонал, информираше денеска градоначалникот Аце Коцевски. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Изминатото деноноќие во Велес е регистриран нов случај на коронавирус, здравствен работник од приватното здравство, кој подолго време не одел на работа. ...
| | веќе видена | слични

Лице вработено како технички персонал во градинка во Липково, е позитивен на коронавирус, покажал скринингот на вработените во градинките во Североисточниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Згиолемен бројот на боелдувањата од медицинскиот персонал во велешката Општа болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: