Руски истражувачи успешно на себе тестирале вакцина против коронавирус


Руските истражувачи кои работат на вакцина против коронавирус, развија имунитет на инфекцијата откако ја проверија на себеси.– Научниците од Истражувачкиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Научниците од кинеската компанија Синовак кои работат на изработка на вакцина против ковид-19, како што велат, 99 отсто се сигурни дека таа ќе биде ефикасна. ...
| | веќе видена | слични

Мирчеа Џоан Попа од Институтот Кантакузино во Букурешт изјави денеска дека постои желба вакцината да се прима на овој начин. Постојат две причини за тоа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот извршен директор на компанијата „AstraZenece“, која развива вакцина против коронавирусот на Универзитетот Оксфорд, изјави дека е премногу рано намерно ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела британската фармацевтска компанија ја започна втората и третата фаза од развојот на вакцината против вирусот корона, а за тестирање бара 10.000 ...
| | веќе видена | слични

Британската фармацевтска компанија ја започна втората и третата фаза на развој на вакцини минатата недела и бара околу 10.000 возрасни и деца во Велика ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на фармацевстската компанија „ AstraZeneca“, којашто развива вакцина против новиот короавирус во соработка со британскиот Универзитет ...
| | веќе видена | слични

Развојот на вакцина против коронавирусот е една од главните теми во светските медиуми. Прашањето за нејзиното делување и можноста за сузбивање на заразата се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 561 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 243 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 107 | | | веќе видена

Денеска на средба со регионалниот изборен штаб и кандидатите за пратеници во изборната единица 5 донесовме заклучок дека ни се потребни избори час поскоро, во ...
сите 413 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук се обрати откако секојдневно се зголемува бројот на заразени. Спред него, не е време за париски конфликти и ...
сите 133 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски истражувачи успешно на себе тестирале вакцина против коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: