„Корона парти“: Градоначалник глумел дека е мртов пред полицијата, претходно прекрушувајќи ги сите мерки


Градоначалникот на еден мал град во Перу бил фатен како го прекршува карантинот опивајќи се заедно со пријателите, потоа се обидел да се извлече легнвајќи во ...
| | веќе видена | слични

Полицијата го снимила Хaиме Роландо Урбино Торес како лежи во отворен ковчег со маска на лицето кога дошле да го уапсат во понеделникот навечер. Откриле дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пиел со пријателите за време на полициски час, полицијата дојде да го уапси. Градоначалник на едно градче во Перу е фатен како го крши карантинот пијанчејќи се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Спорно е разграничувањето на резидентно и нерезидентно население во пописотДобро е да се попишеме, но објективно мораме да знаеме колку се оние кои живеат овде ...
сите 588 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 199 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, вечерва со видео обраќање на Свечената академија што се одржа онлајн по повод 27 Јануари, Свети Сава, го честиташе ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Корона парти“: Градоначалник глумел дека е мртов пред полицијата, претходно прекрушувајќи ги сите мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: