Италијанскиот јазик нова можност за шестодделенците од ООУ Единство Гостивар

За многу луѓе, најтешкиот чекор при желбата за изучување на некој јазик е одлуката кој јазик да го одберат. Учењето странски јазици станува тренд во целиот ...
| | веќе видена | слични

Цела учебна година, од почеток до крај, на четири деца од различни одделенија и паралелки, основното училиште ,,Кузман Шапкарев” од Драчево им пишувало оценки, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при Секторот за внатрешни работи – Скопје поднесе кривична пријава против В.Н. (56), вработена во ОУ „Кузман ...
| | веќе видена | слични

Деновите пред почетокот на уписот на првачињата на 1 јуни, основните училишта во Гевгелија ги користат за обновување на училишните згради кои до почетокот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното Јавно Овинителство во Скопје, поднесе кривична пријава ...
| | веќе видена | слични

Периодот се користи да се изврши неопходното белење, фарбање огради, санации и поправки на санитарни јазли, како и уредување на ентериерите односно за целосна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 1040 | | | веќе видена

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 587 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Повикот на џихад во Велес не ви пречеше, а легитимниот повик на митрополитот Агатангел ќе го казнувате. Срам да ви е, порача денеска свештеникот Оливер ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијанскиот јазик нова можност за шестодделенците од ООУ Единство Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: