НЕМА ПОВЕЌЕ БДП: Благосостојбата на граѓаните ќе ја мерат со индекс на среќа

Германската економија оваа година веројатно ќе забележи пад од 6,6 проценти, а наредната година ќе скопје од така нискиот праг и ќе оствари раст од 10,2 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Забележан е најголем пад на данската економија од Втората светска војна. Ова го изјави министерот за финансии Николај Вамен. За време на финансиската криза во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Економијата во Франција во вториот квартал од годината во време кога земјата полека ги укинува рестриктивните мерки , би можела да забележи пад и до 20 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Избори мора да има и ќе има, но не по цена на животот и здравјето на граѓаните. Дали ќе се случат во јули, август или септември, тоа треба да кажат бројките во ...
сите 627 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА ПОВЕЌЕ БДП: Благосостојбата на граѓаните ќе ја мерат со индекс на среќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: