СДСМ за вложувањата во здравството


2 копии

Борбата со коронавирусот не е завршена. Олабавувањето на мерките не значи дека вирусот исчезнал, тој е тука и мораме да живееме со него. Ја добивме првата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доктор Игор Николов Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук објави статус во кој го демантира министерот за здравство, Венко Филипче. Неговиот ...
| | веќе видена | слични

Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ пласира докази со кои покажува дека поголема смртност од нас во регионот има само Романија. Број на починати од Ковид на 1 милион ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во вчерашното гостување во дебатната емисија „Топ Тема“ на телевизија Телма, потенцираше дека зголемување од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, во синоќешното гостување во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма, потенцира дека зголемување од 20 отсто плата за ...
| | веќе видена | слични

На манипулациите на СДСМ им нема крај. Во време во пандемија додека владата на СДСМ се гоштеваше со шкампи и шампањ, докторите беа оставени сами на себе без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Среќен сум што првата трансплантација на срце се направи на државната кардиохирургија, но ме разочара тоа што на местото каде веќе требаше да биде изграден ...
| | веќе видена | слични

Македонското здравство покажа дека може навремено и ефикасно да се справи со заканите од глобалната пандемија со коронавирусот. Оваа глобална криза покажа уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во поликлиниката „Ѓорче Петров“ ќе почне да функционира уште еден пункт за тестирање од корона вирусот, потврди за Фактор, директорот на Здравствен дом Скопје, ...
сите 441 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 202 | | | веќе видена

„Правдата мора да е достапна за сите и да ги стигне сите кои работат противзаконски и овој Закон за јавно обвинителство што стапи на сила вчера, тоа го ...
сите 131 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 347 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 288 | | | веќе видена

Пишува : Фејзи Хајдари, аналитичар и сопственик на „Лајм“ „На запад ништо ново“ е наслов на познатата книга. И во Мала Речица, изгледа нема ништо ново. Се ...
сите 124 | | | веќе видена

Носителката на листата на коалицијата „Обнова за Македонија“ за шестата Изборна единица Дафина Стојаноска заедно со Фуркан Чако од турското национално движење ...
сите 174 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ за вложувањата во здравството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: