Тв 24 во Тетово – колку се почитуваат мерките за заштита од ковид 19


Коронавирусот не постои и е измислица за дел од Тетовчани. Велат дека не се плашат и дека станува збор за обичен грип. Ниту маска, ниту држење растојание. Пред ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Сарај досега има забележано вкупно 41 лице заразено со вирусот Ковид – 19 и заразените се од повеќе населени места во општината, изјави градоначалникот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надлежните за јавното здравје да го зголемат бројот на тестирања во општините и на тој начин што побрзо и поточно да се идентификуваат заразените на кои треба ...
| | веќе видена | слични

Загрижувачки сразмери со последните случувања со јавното здравје има во општина Сарај, вели градоначалникот на оваа општина, Блерим Бежети.„Општина Сарај денес ...
| | веќе видена | слични

Општина Сарај денес се на се има забележано 41 лице заразени со вирусот CoVid – 19 и заразените се од повеќе населени места во нашата општина. Ние изјавивме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Општина Сарај има 41 заразен од коронавирус. Ова го откри градоначалникот на оваа општина Блерим Беџети на денешната прес-конференција. „До вчера имаше 39 ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети побара да се спроведе масовно тестирање во општината, со цел да се открие точниот број на заразени. На денешната ...
| | веќе видена | слични

Бројката на заболени мислам дека не ја покажува реалната слика, но не заради недоволниот број на тестирања, туку заради огромната несоработка која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рестриктивните мерки за одредени подрачја ќе зависат најмногу од граѓаните, од почитувањето на мерките, рече премиерот Оливер Спасовски по денешната ...
сите 494 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 430 | | | веќе видена

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 357 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 215 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 171 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тв 24 во Тетово – колку се почитуваат мерките за заштита од ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: