Ангелевска ја спушти маската на денешниот прес


Македонската вторал ига остана без Лабуништа, сопственикот на клубот Адем Нуроски соопшти дека се повлекува од финансирањето на клубот. Одлуката за повлекување ...
| | веќе видена | слични

Прекинувањето на натпреварувањето во второлигашката конкуренција и предвремениот крај на сезоната значи крај и за ФК Лабуништа и амбициозниот проект на ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи никогаш не ни сонувала дека ќе ги доживее овие години, Наоми Кембел не ја крие благодарноста за сè, особено за луѓето со кои е опкружена и кои се ...
| | веќе видена | слични

Наоми Кембел уште една докажа дека е неприкосновена, дури и на 50-годишна возраст. Само на нејзиниот јубилеен роденден, објавени се досега невидени слики на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе од 50 отсто од Американците сакаат армијата да биде распоредена на улиците на градовите во САД за да ѝ помогне на полицијата да се справи со немирите ...
сите 568 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи, денеска ќе го посети Штип, каде што во моментов се затворени шестте конфекциски фабрики , од каде е и кластерот на новозаразените. ...
сите 173 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 283 | | | веќе видена

„Техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев продолжува со незрелото, несериозно и неодговорно однесување. Чулев не е способен да воведе ред ниту во ...
сите 264 | | | веќе видена

Родителите од понеделник ќе се соочат со голем проблем со чување на децата откако Владата објави дека завршува седењето дома по олабувањето на корона мерките. ...
сите 95 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа од Институтот за јавно ...
сите 144 | | | веќе видена

Владејачките партии не се откажуваат од избори следниот месец. Вицепремерот Бујар Османи денеска повтори дека, овие две недели треба да се искористат за ...
сите 511 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелевска ја спушти маската на денешниот прес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: