Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

2 копии

Легендарниот уругвајски напаѓач на Интер, Алваро Рекоба пред пет години одлучи да ја заврши својата играчка кариера. Рекоба кариерата ја заврши во уругвајскиот ...
| | веќе видена | слични

Џон Барнс е еден од асовите кој остави трага во англискиот фудбал пред се во носејќи го дресот на Ливерул каде настапуваше една деценија од 1987 до 1997, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Од вкупно 124 лица кои во изминатото деноноќие биле регистррани како новозаболени од коронавирусот, само за 60 отсто било забележано дека имале контакт со ...
сите 893 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Многу се опасни тезите на Заев и Филипче дека вирусот слабее. Уште поопасни се тврдењата дека имаат контрола и ги знаат кластерите. Дека не е така говори ...
сите 231 | | | веќе видена

Во време кога стотици илјади Американци протестираат по улиците во градовите низ САД против полициската бруталност, претседателот Донал Трамп има малку ...
сите 383 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 211 | | | веќе видена

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 250 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција смета дека Охридскиот договор се спроведува, Албанскиот јазик сега веќе е службен јазик и Албанците сега предводат најмногу ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: