Почина 47-годишен пациент од Тетово кој вчера бил примен во ГОБ „8 септември“ во Скопје позитивен на Ковид 19


47 – годишен пацинет од Тетово, кој вчера бил примен во болницата „8 септември“ во Скопје позитивен на Ковид 19, денеска почина. Во тетовско потврдени 4 случаи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека се регистрирани пет смртни случаи од Ковид-19. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се потврдени 35 нови случаи на ковид 19, а починати се 5 лица, информираат од Министерството за здравство. На Клиниката за инфективни болести и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина 47-годишен пациент од Тетово кој вчера бил примен во ГОБ „8 септември“ во Скопје позитивен на Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: