И Филипче смета дека изборите треба да се одржат сега, но истовремено вели дека е рано да се отворат границите


Во оној момент кога ќе заврши вонредната состојба, за 22 дена треба да се одржат избоири во Република Македонија. Жалам што сме единствена држава во светот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжување на вонредната состојба бараат здравствените власти по големиот број на новозаразени со коронавирусот. Барањето стигнува само ден пред завршувањето ...
| | веќе видена | слични

Според партиското соопштение,тема на средбата беше соочувањето со коронавирусот, како и организацијата на предвремените парламентарни избори. Во врска со ...
| | веќе видена | слични

Делегација на Алијансата за Албанците, предводена од претседателот Зијадин Села, денеска беше во посета во седиштето на Алтернатива, каде ги пречека ...
| | веќе видена | слични

Професорот Ненад Марковиќ во гостувањето во отвореното студио на 24 анализа, истакна дека на изборите ќе има ниска излезност, зошто луѓето ќе се плашат и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Скопје, 29. мај 2020 (Inpress) – Советот за безбедност утре напладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе падне договор меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за изборниот ден, но и каква ќе биде утрешната одлука на Советот за безбедност свикан од претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот за безбедност в сабота на пладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба. Сабота е последниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Дали пандемијата навистина стивнува, или олабавувањето на мерките ќе биде ново „масло“ на огнот, д-р Никола Пановски вечерва изјави на Канал 5 телевизија дека ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Филипче смета дека изборите треба да се одржат сега, но истовремено вели дека е рано да се отворат границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: