Поднесени три казнени налози од ОЈО Скопје

2 копии

Четири лица од Велес не ја почитувале забраната за движење. Основно јавно обвинителство од Велес побара од Судот на лицата да им изрече парична казна во висина ...
| | веќе видена | слични

Шпанските обвинители побараа шест месеци затворска казна за напаѓачот на Атлетико (М) Диего Коста поради затајување данок. Обвинителството исто така побара ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје предлага поранешната директорка на ЈЗУ Клиника за дерматовенерологија при Универзитетскиот клинички центар „Мајка Тереза“ ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството бара од судот висока парична казна од 10.000 евра за кривичното дело - пренесување на заразна болест. Билјановска при враќањето од Италија која ...
| | веќе видена | слични

Скопското Обвинителство денеска до надлежниот суд поднесе предлог за издавање казнен налог против поранешната директорка на ЈЗУ Клиника за дерматовенерологија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 582 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најава на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 580 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 539 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 532 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 68 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 190 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесени три казнени налози од ОЈО Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: