Пронашле милион долари на пат


3 копии

Семејството од округот Каролајн во Мериленд пронашло на автопат минатиот викенд вреќа со скоро милион долари во кеш. Возејќи се со семејството, Емили Сканц ...
| | веќе видена | слични

Американката Емили Шанц за американските медиуми раскажала дека минатиот викенд тргнала на излет со семејството и по пат возило пред нив заобиколило нешто на ...
| | веќе видена | слични

Семејство од округот Каролајн во Мериленд минатиот викенд на автопат пронашле вреќа со речиси еден милион долари. Возејќи се со автомобилот, Емили Сканц ...
| | веќе видена | слични

 „Горди сме што во нашата земја живеат толку чесни луѓе“, изјавија претставниците на полицијата за ова семејство. Никогаш не знаете на што може да наидете во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски во своето гостување во телевизија Телма истакна дека е невозможно за 22 дена да се организираат ...
сите 276 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 459 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска во Струмица информираше дека поголем број припадници на МВР и на Армијата во Охрид се во ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека скринингот во градинките завршува следната недела, најавувајќи дека детските установи ќе започнат со ...
сите 219 | | | веќе видена

По повеќе од два месеца, елитниот европски фудбал повторно е активен. Во германската Бундеслига се одигра 26-тото коло, прво во ерата на пандемијата од ...
сите 98 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вели дека лицето А.С. има право да биде вработено во МВР, откако Либертас објави дека истото лице го барале од ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронашле милион долари на пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: