ДИНО МЕРЛИН СТАНА ДЕДО ЗА ПРВ ПАТ: Бебето доби име со сентиментално значење

Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин, стана дедо, потврдено е од кругови блиски до неговото семејство.Тој го добил својот прв внук, ред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хутите во Јемен гранатираа во провинцијата Мариб воена база на Владата што ја поддржуваат Саудијците. Во нападот загинаа седум лица, меѓу кои и роднини на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 583 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најава на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 610 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 620 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 536 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 67 | | | веќе видена

Две нови жаришта (кластери) на заболени бележи тетовскиот Центар за јавно здравје кај новите 12 заболени од КОВИД-19, додека останатите се поради контакт со ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИНО МЕРЛИН СТАНА ДЕДО ЗА ПРВ ПАТ: Бебето доби име со сентиментално значење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: