Вкупно 685 позитивни на Ковид-19 во Скопје: Познато од кои населби се новозаразените


Од вкупниот број на заразени од Ковид-19 во Скопје, според „Фокус“ , дури 390 заболени граѓани се од шест скопски општини и тоа 98 се од Аеродром, 70 од ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Денеска се потврдени 35 нови случаи на ковид 19, а починати се 5 лица, информираат од Министерството за здравство. На Клиниката за инфективни болести и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа има пет починати од Ковид 19 во Македонија и 35 новозаразени. На Клиниката за инфективни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 484 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 276 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 105 | | | веќе видена

Со една реченица и едно фото кажано е се. Ова е потегот на Ајакс, на еден од најславните клубови во светот за настаните кои го тресат Минеаполис, па и САД. Се ...
сите 193 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 685 позитивни на Ковид-19 во Скопје: Познато од кои населби се новозаразените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: