17- годишно девојче се оддалечило од Домот- воспитувачот пријавил во полиција

Утринава воспитувач пријавил дека од Домот се оддалечила 17- годишна штитеничка. „На 21.05.2020 во 10.00 часот во Полициската станица Карпош, воспитувач во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пронајдени нож и марихуана кај малолетник На улицата Гоце Делчев во Гостивар, полициски службеници уапсиле седумнаесетгодишен малолетник од Гостивар, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Апсење во Скопје- приведени неколку лица поради марихуана Вчера во Скопје неколку лица биле приведени откако при претрес, полицијата пронашла марихуана и ладно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Вчера во 23.30 часот во СВР Скопје, Г.А.(47) од Скопје пријавил дека околу 21.45 часот во парк на ул.„Методија Андонов Ченто" неговиот 14 – годишен син бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Република Македонија во последните три месеци живее во специфична состојба која јас ја нарекувам „продолжена стресна состојба“. Поголемиот број граѓаните се ...
сите 732 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 172 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17- годишно девојче се оддалечило од Домот- воспитувачот пријавил во полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: