Француски фудбалер го продаде златниот медал од Мундијалот

3 копии

Можел да има се. Беше на врвот на светот како фудбалер. Но, ескпресно падна во темната моќ на кокаинот. Бразилскиот фудбалер Флавио Донизете денеска е целосен ...
| | веќе видена | слични

„Најпрво трошев на кокаин умерено. Потоа дрогата почна да го превзема мојот живот, па продадов се. Го продадов и медалот со кој станав клупски светски првак за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот голман на бразилскиот фудбалски клуб Сао Паоло, Флавио Донизете, открил дека ја продал медалјата која ја освоил од Светското клупско првенство ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот дефанзивец на Сао Пауло, Флавио Донизете откри декаго продал својот златен медал од Светското клупско првнество во 2005, кога ги победија Ливерпул, ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот бразилски фудбалер Флавио Донизете, отворено признава дека го продал својот златен медал за да купи кокаин. Во текот на кариерата, Донезете играше ...
| | веќе видена | слични

Екс-фудбалерот на Сап Пауло, Флавио Доницете, раскажа низ каков тежок период во животот минувал, а дното го допрел кога морал да го продаде златниот медал од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од вкупно 124 лица кои во изминатото деноноќие биле регистррани како новозаболени од коронавирусот, само за 60 отсто било забележано дека имале контакт со ...
сите 897 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Многу се опасни тезите на Заев и Филипче дека вирусот слабее. Уште поопасни се тврдењата дека имаат контрола и ги знаат кластерите. Дека не е така говори ...
сите 210 | | | веќе видена

Во време кога стотици илјади Американци протестираат по улиците во градовите низ САД против полициската бруталност, претседателот Донал Трамп има малку ...
сите 382 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 211 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција смета дека Охридскиот договор се спроведува, Албанскиот јазик сега веќе е службен јазик и Албанците сега предводат најмногу ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француски фудбалер го продаде златниот медал од Мундијалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: