Четири лица во Скопје обвинети за непочитување на полицискиот час

3 копии
2 копии

Четири лица од Велес не ја почитувале забраната за движење. Основно јавно обвинителство од Велес побара од Судот на лицата да им изрече парична казна во висина ...
| | веќе видена | слични

Шпанските обвинители побараа шест месеци затворска казна за напаѓачот на Атлетико (М) Диего Коста поради затајување данок. Обвинителството исто така побара ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје предлага поранешната директорка на ЈЗУ Клиника за дерматовенерологија при Универзитетскиот клинички центар „Мајка Тереза“ ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството бара од судот висока парична казна од 10.000 евра за кривичното дело - пренесување на заразна болест. Билјановска при враќањето од Италија која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопското Обвинителство денеска до надлежниот суд поднесе предлог за издавање казнен налог против поранешната директорка на ЈЗУ Клиника за дерматовенерологија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рестриктивните мерки за одредени подрачја ќе зависат најмногу од граѓаните, од почитувањето на мерките, рече премиерот Оливер Спасовски по денешната ...
сите 916 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 422 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 231 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири лица во Скопје обвинети за непочитување на полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: