Драма во Тетово: Направиле сообраќајка, па наместо да се договорат, го претепал па си заминал

Две возила се судриле во Тетово, по што еден од возачите наместо да се договори, физички го нападнал другиот и си заминал. „На 21.05.2020 во 21.00 часот во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
6 копии

Вчера на регионалниот пат Гевгелија-Дојран, на крстосница „Ѓавато“, полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор Богородица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

22 годишен жител на Богданци излетал со возилото во кое превезувал 13 мигранти од Бангладеш откако по него се пуштила полициска патрола. -Вчера во 12.30 часот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

И во денешниот билтен на МВР се регистрирани два напада од улични кучиња врз граѓани во Скопје. На 29.05.2020 во 09.50 часот во Полициската станица Центар, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 471 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Во моменти кога партиите не можат да постигнат договор, институциите мора да ја преземат целосната одговорност и тоа беше и дебата на Советот за безбедност. ...
сите 461 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена

По 14 години на поглаварското столче во Исламската верска заедница во Македонија седна друг човек. Гостиварскиот муфтија Шаќир Ефенди Фетаху е новиот исламски ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма во Тетово: Направиле сообраќајка, па наместо да се договорат, го претепал па си заминал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: