Мицкоски: Економијата оди надоле, мерките се изборна измама


На новинарско прашање, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ изјави дека очекува претседателот Пендаровски да ја продолжи вонредната состојба за нови 14 денови. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференција изјави дека за него не е сериозно да се препукуваат преку социјалните мрежи или да си ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој објави видео со лагите на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Владата на Заев до крајот на годината ќе го задолжи секое семејство за 1.500 евра, обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој кажа дека СДСМ во ...
| | веќе видена | слични

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
| | веќе видена | слични

Претседтелот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција направи сублимат од сетот на економски мерки кои Владата ги донесе во борбата ...
| | веќе видена | слични

 Додавајќи дека мерките ниту биле на време преземени, а ниту биле доволни. Според претседателот на опозицијата, главен доказ за тоа е потпросечната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 512 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 694 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 526 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Економијата оди надоле, мерките се изборна измама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: