САД: Знамињата на половина копје, оддавање почит на жртвите од коронавирусот

Почеток на продолжениот викенд по повод празникот Денот на сеќавањето, во чест на загинатите војници. Претседателот Трамп нареди знамињата на сите владините ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За разлика од минатогодишните одбележувања на Денот на сеќавањето, церемонијата помина без обраќање од претседателот, а дел од присутните офицери носеа и ...
| | веќе видена | слични

Празникот минува и во знак на оддавање почит на жртвите од Ковид-19 во САД, меѓу кои се бројуваат и повеќе од 1.000 ветерани Денеска САД го одбележуваат Денот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп играше во саботата голф првпат откако беше прогласена вонредната состојба поради епидемијата од коронавирусот во март, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Трамп го посети неговиот Национален голф клуб Трамп во предградието Вашингтон. Трамп последен пат играл голф на 8 март, во неговиот клуб во Вест ...
| | веќе видена | слични
6 копии

– Американскиот претседател Доналд Трамп денеска повика гувернерите да овозможат црквите и другите верски објекти во сојузните држави да ги отварат вратите, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 813 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 715 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 351 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 241 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 72 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 146 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Знамињата на половина копје, оддавање почит на жртвите од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: