Скопјанка истепана во сопствениот козметички салон, друга изела ќотек на паркинг

Две скопјанки вчера биле тепани на јавно место, а ќотек вчера изеле и двајца нивни сограѓани во неколку инциденти во главниот град. Скопјанката В.Т.(36) околу ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
6 копии

Вчера на регионалниот пат Гевгелија-Дојран, на крстосница „Ѓавато“, полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор Богородица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

22 годишен жител на Богданци излетал со возилото во кое превезувал 13 мигранти од Бангладеш откако по него се пуштила полициска патрола. -Вчера во 12.30 часот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

И во денешниот билтен на МВР се регистрирани два напада од улични кучиња врз граѓани во Скопје. На 29.05.2020 во 09.50 часот во Полициската станица Центар, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанка истепана во сопствениот козметички салон, друга изела ќотек на паркинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: