Милијардер и филантроп тврди дека има решение за вирусот кој се заканува на ЕУ


Пандемијата на коронавирусот му се заканува на опстанокот на Европската Унија. Ова го тврди м илијардерот и филантроп Џорџ Сорос. Тој се залага за издавање ...
| | веќе видена | слични

Масовни анкети и сеопфатни истражувања на светски аналитички центри за постпандемиското репозиционирање на глобалните силиВо екот на пандемијата на ковид-19 се ...
| | веќе видена | слични

Зборувајќи во Европскиот парламент, Најџал Фараж лидер на партијата за Брегзит рекол ако Брегзит половина успее, “овие институции нема да бидат тука во рок од ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот и филантроп Џорџ Сорос истакана во петокот дека има решение за послеиците од пандемијата со коронавирусот. Тој истакна дека опасниот вирус ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот Џорџ Сорос изјави дека Европската У нија може да се распадне во пресрет на новата пандемија на коронавирус, освен ако блокот не издаде постојани ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот и филантроп Џорџ Сорос во петокот истакнал дека пандемијата на коронавирус се заканува по опстанокот на Европската унија. Тој се залага за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со новиот бран на коронавирус во Македонија се зголеми и бројот на лица кои се позитивни на вирусот, но немаат симптоми.Податоците од Институтот за јавно ...
сите 595 | | | веќе видена

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 233 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 298 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ преку својот твитер иронично го искоментира барањето за брзи избори кои власта настојува да ...
сите 672 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 326 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милијардер и филантроп тврди дека има решение за вирусот кој се заканува на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: