Милијардер и филантроп тврди дека има решение за вирусот кој се заканува на ЕУ


Пандемијата на коронавирусот му се заканува на опстанокот на Европската Унија. Ова го тврди м илијардерот и филантроп Џорџ Сорос. Тој се залага за издавање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Масовни анкети и сеопфатни истражувања на светски аналитички центри за постпандемиското репозиционирање на глобалните силиВо екот на пандемијата на ковид-19 се ...
| | веќе видена | слични

Зборувајќи во Европскиот парламент, Најџал Фараж лидер на партијата за Брегзит рекол ако Брегзит половина успее, “овие институции нема да бидат тука во рок од ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот и филантроп Џорџ Сорос истакана во петокот дека има решение за послеиците од пандемијата со коронавирусот. Тој истакна дека опасниот вирус ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот Џорџ Сорос изјави дека Европската У нија може да се распадне во пресрет на новата пандемија на коронавирус, освен ако блокот не издаде постојани ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот и филантроп Џорџ Сорос во петокот истакнал дека пандемијата на коронавирус се заканува по опстанокот на Европската унија. Тој се залага за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Со усвојувањето на Законот за попис на населението се создадени нормативните услови да се реализира оваа важна статистичка операција после 19 години, објави ...
сите 386 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 225 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 277 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милијардер и филантроп тврди дека има решение за вирусот кој се заканува на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: