Квиз: Колку сте добри во препознавање на лажни вести?

 Може ли да се наречете махер по географија или треба да се вратите во основно? Проверете колку општи познавања имате од географијата и колку ви останале во ...
| | веќе видена | слични

 Колку пати за вас нешто било сосема очигледно, додека на другите сте морале повеќепати да им го објасните? Или можеби обратно? Направивме збир од повеќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

„ Христијан Мицкоски останува запаметен како неодговорен политичар кој за време на оваа криза цело време се однесува незрело, несериозно и неодговорно. На ...
сите 747 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 142 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 206 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Квиз: Колку сте добри во препознавање на лажни вести?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: