Владата во последен момент ќе одлучува за полицискиот час, седницата закажана за во 17:00 часот


2 копии

Пред Владата е Андријана Лазова, седницата на владата е закажана за 17 часот, дали има информација во која насока оди размислувањето на премиерот и министрите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 139 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 248 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата во последен момент ќе одлучува за полицискиот час, седницата закажана за во 17:00 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: