СДСМ: Мицкоски е против тоа парите да завршат кај граѓаните, ќе остане запаметен како пропаднат, незрел и неодговорен


Мицкоски е против тоа 550 милиони евра да завршат кај 730.000 граѓани, кај фирмите, во стопанството и економијата, пишуваат во соопштение од СДСМ како реакција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Третиот пакет економски мерки, во вредност од 355 милиони евра, со директна финансиска поддршка ќе ја зголеми куповната моќ на 730.000 корисници и ќе им го ...
| | веќе видена | слични

Пари од државата ќе има за тие кои во првите четири месеци годинава оствариле нето приходи под 60.000 денари. Владата ги објави деталите за финансиска помош за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Обезбедуваме директна помош за граѓаните, домашна платежна картичка и ваучери до 150 евра и ваучери за обуки и тренинзи за млади до 29 години, изјави на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Третиот пакет економски мерки ќе овозможи заживување на македонската економија преку директна финансиска поддршка на граѓаните“, соопшти потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични

Картичките ќе треба да се искористат до крајот на месецот, а парите што ќе останат непотрошени се враќаат назад во државната каса. По 9 илјади денари ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Третиот пакет економски мерки ќе овозможи заживување на македонската економија преку директна финансиска поддршка на граѓаните. Ова се мерки за нова, развојна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство во соработка со Центарот за јавно здравје Скопје, под асистенција на Министерството за внатрешни работи, денеска ќе направи акција ...
сите 565 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 143 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Во моменти кога партиите не можат да постигнат договор, институциите мора да ја преземат целосната одговорност и тоа беше и дебата на Советот за безбедност. ...
сите 173 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски е против тоа парите да завршат кај граѓаните, ќе остане запаметен како пропаднат, незрел и неодговорен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: