Граѓаните да поднесат претставка ако сметките за струја не ја прикажуваат реалната потрошувачка


Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги информира граѓаните чии сметки за електрична енергија не соодветствуваат со реалната потрошувачка, и ...
| | веќе видена | слични

Многу од броилата некаде околу 200.000 се наоѓаат во домовите на корисниците и во време на пандемија отчитување не е препорачливо. Затоа за сите корисници беа ...
| | веќе видена | слични

Голем број на реакции на граѓани и фирми кои се жалат на значително повисоки сметки за електрична енергија за месеците март и април. Велат дека биле изненадени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нема потреба од нервоза и вознемиреност околу сметките за потрошена електрична енергија. Ова не e генерална состојба туку поединечни случаи кои добиле или ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи загревањето е еден од најпроблематичните сегменти во поглед на загадувањето, ова е уште еден сигнал, покрај намалувањето на ДДВ од 18 на 5 проценти, за ...
| | веќе видена | слични

Останато

По олабавувањето на рестриктивните мерки практично во сите земји во регионот се регистрираат нови случаи со коронавирусот – 57 во Албанија од извршени 362 ...
сите 535 | | | веќе видена

„Бродовите не тонат заради водата што ги опкружува, туку заради водата што влегува во нив. Не дозволувајте тоа што ве опкружува да влезе и да ве влече на ...
сите 428 | | | веќе видена

Разрешување на директорот на Центарот за јавно здравје во скопје др. Арбен Зибери и неговата замена со Александар Стојанов е срамен чин на политичка одмазда, ...
сите 178 | | | веќе видена

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ преку видео спот на Фејсбук ги повика граѓаните да одберат повеќе за Македонија, да одберат ...
сите 203 | | | веќе видена

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во Изборна единица 3, Игор Јанушев денеска беше во посета на општина Чешиново-Облешево од каде истакна дека 15 јули е денот кога СДСМ и ...
сите 242 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски денеска го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста кој точно ја ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните да поднесат претставка ако сметките за струја не ја прикажуваат реалната потрошувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: