Кутињо одлучи каде ќе игра следната сезона

Фелипе Кутињо оваа сезона настапува како позајмен фудбалер во редовите на Баерн Минхен, но ни од далеку не ги прикажа игрите кои беа посакувани од него, па ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Њукасл започнало преговори со Барселона за Филипе Кутињо, пренесуваат шпанските медиуми. Њукасл во наредните недели и официјално ќе премине во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доаѓањето на богатите сопственици во голема мерка ќе ја промени судбината на Њукасл. Клубот, кој последниве години се базираше главно на опстанок во лигата, ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од вкупно 124 лица кои во изминатото деноноќие биле регистррани како новозаболени од коронавирусот, само за 60 отсто било забележано дека имале контакт со ...
сите 825 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Македонија е црна точка во регионот и во Европа, а кластерот СДСМ е ризик за граѓаните, ова денеска преку соопштение за јавноста го истанаа од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 230 | | | веќе видена

Во време кога стотици илјади Американци протестираат по улиците во градовите низ САД против полициската бруталност, претседателот Донал Трамп има малку ...
сите 383 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 201 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 81 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, односно 6 јули, на територијата на земјава, на 249 лица им се издадени решенија за изолација, а 132 лица потпишале изјави за ...
сите 244 | | | веќе видена

Добивање на предизборни поени кај гласачите со објави за кои знае дека не се реални, или конкретна кампања за која верува дека може да се оствари. Првиот човек ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кутињо одлучи каде ќе игра следната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: