ЕУ од кризата има намера да се извлече со еколошки прифатливо економско опоравување

Плановите на Европската унија за еколошки прифатливо економско опоравување од пандемијата од корова вирусот ќе се насочат кон обновување на згради, обновливи ...
| | веќе видена | слични

Средствата што ќе ги добие од Фондот за закрепнување на Европска Унија, Италија првенствено треба да ги користи за решавање на економската криза предизвикана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европскиот комесар за економија Паоло Џентолини денеска изјави дека Италија средствата што ќе ги добие од Фондот за закрепнување на Европска Унија првенствено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Планот за обнова на ЕУ по пандемијата, која по многу оценки е преседан за иднината на Унијата, ги подели нејзините членки кога станува збор за солидарноста и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Европската комисија денеска предложи инструмент за опоравување на економијата по корона-кризата во вредност од 750 милијарди евра и Повеќегодишна финансиска ...
| | веќе видена | слични

Европската Комисија денеска предложи фонд за обнова во износ од 750 милијарди евра. Со оваа сума ќе треба да се санираат економските последици од пандемијата. ...
| | веќе видена | слични

Мнозинството европратеници на денешната пленарна сесија ги поздравија предлозите на Европската комисија за планот за закрепнување. Според нив, „иднината на ЕУ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Република Македонија во последните три месеци живее во специфична состојба која јас ја нарекувам „продолжена стресна состојба“. Поголемиот број граѓаните се ...
сите 732 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 172 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ од кризата има намера да се извлече со еколошки прифатливо економско опоравување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: