Вучиќ: Нема да има новозаразени ако прекинеме со тестирање


5 копии
6 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека земјата останува на европскиот пат, но дека „нема да оди против сојузниците и оние кои и помогнаа за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во Белград учествува на меѓународната конференција „Светот по коронавирусот“. Вучиќ истакнла како ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот српски претседател и лидер на Социјалдемократската партија (СДС), Борис Тадиќ, изјави денеска дека неговата партија ќе излезе на локалните избори ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ не се сомнева дека одлуката на Црна Гора да не ги отоври границите со Србија од први јуни дека е политичка. како ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Нема да има новозаразени ако прекинеме со тестирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: