Сакеларопулу: Напредок и просперитет на Грците е заедничката цел

2 копии
7 копии
7 копии
5 копии

Со план и стратегија ја чуваме нашата граница. Оградата ќе ја изградиме, бранејќи ги интересите на нашата земја. Сакам да ве уверам дека чуварите се тука, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Турскиот амбасадор во Грција, Бурак Озугергин, ги отфрли тврдењата за упад преку турската граница во областа Еврос минатата недела, изјавувајќи дека проблемот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денешната слика во реалната економија, кога би можел да ја опишам во три реченици, би била следната: Бизнисите не можат. Владата не сака. Вработените не ...
| | веќе видена | слични

Турските војници наводно го запоследнале минијатурниот остров на реката Еврос (Марица), која е всушност граница меѓу Грција и Турција. Атина во исто време ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 412 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сакеларопулу: Напредок и просперитет на Грците е заедничката цел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: