Ако не се дијагностицира, нетолерантноста на глутен е фатална

Целијакија е болест во која ретко кој се сомнева и таа често останува недијагностицирана, а доколку не се лекува може да биде фатална. Многу луѓе со години ...
| | веќе видена | слични

Скоро секој од нас во животот се соочува со стрес, недоволна сила и енергија, депресивно расположение или анксиозност. Во тие моменти човекот бара разни ...
| | веќе видена | слични

Седечкиот начин на живот полека го уништува нашето тело. Човековото тело е првобитно создадено за исправена положба. Локомоторниот систем (коските, мускулите и ...
| | веќе видена | слични

Многумина експерти апелираат дека луѓето и тоа како треба „да си ја слушаат“ косата, бидејќи таа е битен показател за состојбата на вашето здравје. Промени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според експертите, вашата коса е значаен показател за тоа какво е вашето здравје. Промени во изгледот и здравјето на косата може да укажуваат на посериозни ...
| | веќе видена | слични

Д-р мед.сци. Маја Милованчева-Поповска интернист-нефролог ПЗУ Промедика Медикал Центар Фибромијалгијата e хронична состојба на болки во мускули, тетиви и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 242 | | | веќе видена

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 349 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 226 | | | веќе видена

Додека траеше погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД. Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако не се дијагностицира, нетолерантноста на глутен е фатална

Од:
До кого (е-маил):
Порака: