Доделувањето на „оскарите“ можеби ќе се одложи идната година?!

Иако има уште време до 93-то доделување на највисоката филмска награда „оскар“, која ќе се одржи во февруари следната година, Академијата за филмска уметност и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК), Томас Бах, рече дека Игрите во Токио ќе треба да бидат откажани ако пандемијата на коронавирусот го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет, Томас Бах, се согласува дека 2021 година е „последната шанса“ да се одржат одложените Олимписки игри во ...
| | веќе видена | слични

Доделувањето на „оскарите“ беше закажано за 28 февруари 2021 година, меѓутоа се чини дека истото ќе биде одложено поради пандемијата на коронавирусот. Кога во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 784 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доделувањето на „оскарите“ можеби ќе се одложи идната година?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: