Пред Пендаровски презентирана родовата песпектива во одбраната

3 копии
2 копии

Агендата 2030 за одржлив развој и 17-те Цели за Одржлив Развој претставуваат глобален повик за акција за да се стави крај на екстремната сиромаштија, за да се ...
| | веќе видена | слични

Владата треба да усвои Национален план за спроверување на Агендата 2030 со конкретни активности за Целта 16.3 и да донесе посебни мерки за подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 458 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред Пендаровски презентирана родовата песпектива во одбраната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: