Ќе се снима продолжение на српската ТВ-серија „Јужен ветер“

Доколку се сѐ одвива според планот, веќе на почетокот на 2021 година се очекува премиера на филмот „Јужен ветер 2“ во кината, а потоа би требало да се сними и ...
| | веќе видена | слични

Глумица Светлана Цеца Бојковиќ е револтирана од мерките на Владата на Србија со кои на лицата постари од 65 години долго време им беше забрането да излегуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 951 | | | веќе видена

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 472 | | | веќе видена

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 545 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се снима продолжение на српската ТВ-серија „Јужен ветер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: