Бараат ли странските инвеститори среде криза „преку леб погача“?


Светската банка излезе со свои видувања за влијанието од ковид-19 врз здравствените системи, сиромаштијата и добросостојбата на домаќинствата, образованието, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ширењето на пандемијата од Ковид-19 има големо влијание врз светот. Истовремено, развојот на дигитализацијата привлече големото внимание заради неговите ...
| | веќе видена | слични

Во услови на пандемија, младинскиот сектор се впушти во низа предизвици како да опстојува и работи за време на кризната состојба. Младинските организации ги ...
| | веќе видена | слични

До крајот на 2020 година сиромаштијата ќе се продлабочува во Македонија, покажува во петокот објавениот извештај на Светска банка за земјите од западен Балкан, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 335 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба со Ковид-19 засега останува стабилна. Како што соопшти вчера Министерството за здравство во деноноќието меѓу средата и четвртокот биле ...
сите 457 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во прв план ја има енергетиката и здравата животна средина. Во таа насока наш приоритет ќе биде да обезбедиме поевтина струја за сите, изјави Миле ...
сите 200 | | | веќе видена

Полицијата пресече меѓународен канал за трговија со дрога од албанија преку македонија со крајна дестинација Грција. Во акцијата се уапсени пет лица од ...
сите 424 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд беше соопштена пресудата за поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков за случајот „Тортура“, кој се однесува на нечовечкото аспење на ...
сите 139 | | | веќе видена

Бојан Јовановски – Боки 13 денеска околу 15 часот е спроведен во затворот во Идризово, каде треба да ја издржува деветгодишната затворска казна за случајот ...
сите 72 | | | веќе видена

Португалскиот прволигаш Санта Клара со победа од 3-0 против скопски Шкупи го напушти теренот на арената „Тоше Проески“ во меч од второто квалификациско коло од ...
сите 202 | | | веќе видена

Судењата за четирите предмети на СЈО кои се вратија од почеток поради престанување на мандатот на судија-поротник, почнуваат од крајот на август и почеток на ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бараат ли странските инвеститори среде криза „преку леб погача“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: