Трамп: Нема да ја затвориме земјата ако не погоди втор бран на вирусот


6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД нема да ја затворат земјата доколку бидат погодени со втор бран на вирусот Ковид-19. Ќе се обидеме да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група демонстранти кои сметаат дека администрацијата на Доналд Трамп не се носи добро со пандемијата на коронавирусот, пред Белата куќа наредиле мртовечки ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател, Доналд Трамп посетувајќи ја фабриката на гигантот Форд во Мичиген кој е задолжен за време на пандемиајта да произведува респиратори ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател одлучи да не носи заштита на лицето за време на посетата на фабрика во државата Мичиген, поради како што појасни, да не им даде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 283 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
сите 351 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 213 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Нема да ја затвориме земјата ако не погоди втор бран на вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: