Најмногу смртни случаи во Русија од Ковид-19 во едно деноноќие


Италијанската цивилна заштита објави денеска дека од коронавирус во последните 24 часа починале 87 луѓе, 17 повеќе од претходниот ден, додека се потврдени 516 ...
| | веќе видена | слични

Ломбардија, регионот кој беше најтешко погоден од коронавирусот во Италија и денеска има најголем број на нови случаи. Тоа би можело да го доведе во прашање ...
| | веќе видена | слични

Во Русија, бројот на починати денеска се зголеми за 232, што е рекорден дневен број на смртни случаи, откако бројот со денови не надминува 200, а властите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само во текот на последните 24 часа во Русија се забележани 232 смртни случаи што е рекорд од почетокот на пандемијата на коронавирусот во оваа земја. Со тоа, ...
| | веќе видена | слични

Во целиот свет бројот на инфицирани со Ковид-19 достина 5,7 милиони. Први се САД, следува Бразил, а на третото место по број на заразени лица е Русија. Сепак, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 283 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
сите 351 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 212 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмногу смртни случаи во Русија од Ковид-19 во едно деноноќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: