Ќе има ли кривична за Манчевски за ширење на лажни вести?

2 копии

Четири лица од Велес не ја почитувале забраната за движење. Основно јавно обвинителство од Велес побара од Судот на лицата да им изрече парична казна во висина ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство Скопје предлага поранешната директорка на ЈЗУ Клиника за дерматовенерологија при Универзитетскиот клинички центар „Мајка Тереза“ ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството бара од судот висока парична казна од 10.000 евра за кривичното дело - пренесување на заразна болест. Билјановска при враќањето од Италија која ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Скопското Обвинителство денеска до надлежниот суд поднесе предлог за издавање казнен налог против поранешната директорка на ЈЗУ Клиника за дерматовенерологија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против 28 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основниот кривичен суд – Скопје , по однос на казнените налози издавани од скопското Обвинителство за непочитување на полицискиот час (кој траеше до 26 мај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 193 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 167 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има ли кривична за Манчевски за ширење на лажни вести?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: