Автомобил Поло превртен во водите на Вардар кај „Систина“ – го извлекуваа нуркачи и пожарникари

Во 8 часот утрово, од страна на случаен минувач, беше пријавен превртен автомобил марка Поло во водите на реката Вардар кај болницата „Систина“. Екипите на ...
| | веќе видена | слични

Околу два и пол часа екипа од Противпожарната бригада на Скопје утрово го вадеше автомобилот што заврши во реката Вардар кај пешачкиот мост кај болницата ...
| | веќе видена | слични

Утринава околу 08.00 часот од страна на случаен минувач пријавено е дека во река Вардар, поточно во близина на пешачкиот мост кај болница Систина, забележал ...
| | веќе видена | слични

Возилото што претпладнево беше извадено од реката Вардар е во сопственост на вработен во болницата „Аџибадем Систина". Во него немало патници, а треба да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Колата која утрово падна во реката Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата „Систина“ е извадена. Екипите на Бригадата за противпожарна заштита и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тоа што луѓето заминале на викенд не можело да се спречи, а луѓето каде и да се требало да се придржуваат до мерките за заштита. Токму непочитувањето на ...
сите 439 | | | веќе видена

Штотуку се одржува прес конфеернцијата на кадарот на СДСМ во МВР, Славјанка Петровска за тоа дека Мицкоски пред некој бил во кафеана и дека МВР ќе поднело ...
сите 259 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 568 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 359 | | | веќе видена

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на ...
сите 304 | | | веќе видена

Народот ќе одлучи на избори кој ќе биде премиер, но денес има поважна тема, а тоа е за жал рекордната бројка на новозаболени од корона заразата и губењето на ...
сите 325 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автомобил Поло превртен во водите на Вардар кај „Систина“ – го извлекуваа нуркачи и пожарникари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: