Средба Спасовски- Тигањ: Приоритет е во јуни да биде поставена преговарачката рамка за земјава


Премиерот Оливер Спасовски денеска имаше средба со амбасадорката на Република Хрватска во земјава, Нивес Тигањ, на која било истакната исклучително добрата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дипломатите и високите функционери во Брисел одблиску ја следат ситуацијата со изборите и преговорите помеѓу власта и опозицијата. Тие бараат консензус, но ...
| | веќе видена | слични

На 9 или 10 јуни се очекува Европската комисија да ја објави преговарачкта рамка за земјава, информираше денеска вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

-За да ги поддржиме нашите партнери на западниот Балкан, комисијата предлага да ја зголеми претпристапната поддршка на 12,9 милијарди евра, стои во предлог ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На сите ни е јасно дека само преку координиран пристап проткаен со солидарност, соработка и несебична размена на знаења и добри практики ќе ги пребродиме ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров учествуваше на видео-конференција на Советот на Јадранско–јонската иницијатива и министерски состанок на ...
| | веќе видена | слични

Само преку координиран пристап и солидарност, соработка и несебична размена на знаења и добри практики ќе се надминат последиците од кризата предизвикана од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Спасовски- Тигањ: Приоритет е во јуни да биде поставена преговарачката рамка за земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: