Сите одговори на прашања за влез во Хрватска достапни на порталот од тамошното МВР


Сите странски државјани кои имаат намера да патуваат за Хрватска, како и граѓаните со хрватски пасоши кои немаат постојано место на живеење во земјата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов го повика директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски, да повика експерти од сите ...
сите 587 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Данска е првиот полуфиналист на Светското ракометно првенство, откако вечерва во неверојатно драматична средба го победи домаќинот Египет дури по изведување ...
сите 137 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 198 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите одговори на прашања за влез во Хрватска достапни на порталот од тамошното МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: