ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира избори, a се зголемува бројот на нови заболени


Додека во регионот епидемијата од корона вирусот драстично се намалува, кај нас процесот е обратен. Хрватска и Албанија бележат по 2 нови случаи, Словенија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единствена капитална инвестиција во овие три години е зголемувањето на имотот на Заеви и нивните соработници. Ветуваа автопатишта од 600 километри, а не ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот коси во Македонија, а министерот Филипче и владата се однесуваат неодговорно. Нема стратегија за кризата во која западна цела држава. Да ја имаше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Коронавирусот коси во Македонија, а министерот Филипче и владата се однесуваат неодговорно, велат утринава преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. „Нема стратегија за ...
| | веќе видена | слични

Спасовски и Димковски наместо како министри се однесуваат како директори на комунални претпријатија. Денеска како да пронашле топла вода, ставаат камен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шекеринска не само што не ги исполни ветувањата, туку го наруши безбедносниот систем на Република Македонија. Министерката за одбрана не го спомнува одливот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес во Македонија има 38 нови заболени и тројца починати од корона вирус. Оттука очајни се обидите на СДСМ да прикажат некоја лажна нормалност се со цел да ...
| | веќе видена | слични

СДСМ свесно ги лажеа граѓаните изминатите 3 години. Ветуваа многу не остварија ништо. Неспособноста и нестручноста на оваа влада предводена од СДСМ излегуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Република Македонија во последните три месеци живее во специфична состојба која јас ја нарекувам „продолжена стресна состојба“. Поголемиот број граѓаните се ...
сите 733 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 172 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира избори, a се зголемува бројот на нови заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: