Volkswagen ќе ги продава ID возилата само преку интернет

Европската унија во 2019 година обезбеди инвестиции во износ од 60 милијарди евра во производство на електрични возила и батерии, што е за 19 пати повеќе ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон претстави историски план за помош од осум милијарди евра за произведувачите на автомобили, загрозени од последиците на ...
| | веќе видена | слични

„Државата ќе инвестира нешто повеќе од 8 милијарди евра како помош за автомобилскиот сектор“, рече Емануел Макрон за време на посетата на фабриката за опрема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Volkswagen ќе ги продава ID возилата само преку интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: