Тренинзите во Премиер лигата од следната недела во нов формат

2 копии

Премиерлигата ќе продолжи на 17 јуни, но клубовите се договорија и како да заврши сезоната ако таа поради пандемијата од коронавирус сепак не може да заврши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англиските клубови во Премиер лигата се согласија да ја продолжат сезоната по средината на јуни. Во овој случај, првенството треба да заврши до 1 август. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ...
сите 200 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 213 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Борче Давидковски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ говореше за административната подготвеност за изборите. -Очигледно ДИК чека ...
сите 173 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 245 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, односно 6 јули, на територијата на земјава, на 249 лица им се издадени решенија за изолација, а 132 лица потпишале изјави за ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренинзите во Премиер лигата од следната недела во нов формат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: